Soustředění starších žáků proběhlo pod vedením Daniela Filja, šéftrenéra TK Sparta Praha

Na prosincové soustředění KCTM starších žáků jsme si pro hráče a hráčky připravili překvapení. A to ne ledajaké. Dorazil totiž šéftrenér TK Sparta Praha, trenér českých juniorských reprezentačních týmů a bývalý kouč Kateřiny Siniakové, pan Daniel Filjo.

Celé dvoudenní soustředění probíhalo pod taktovkou Dana, který si pro hráče připravil řadu tréninkových cvičení. Kromě toho, že se zapojil do tréninků a organizace, připravil si pro hráče KCTM a rodiče z HTK Třebíč, v jehož areálu soustředění probíhalo, velmi inspirativní besedu na téma „Co obnáší spolupráce s profesionálními tenisty a jaká cesta může k profesionální dráze vést“.

Tréninky probíhaly ve vyšší intenzitě než jsou hráči zvyklý, ale i přesto se tomu všichni snažili přizpůsobit. Cvičení byla zaměřená na přesnost a délku úderů, a to vše v rychlém pohybu. Mezi cvičeními probíhalo interaktivní vysvětlení a následné vyhodnocení, dále popsání zon kurtu a odkud by se jaký úder měl hrát. Dále zony kurtu a vhodná velikost nápřahu. V odpoledním programu hráči hráli body zaměřené na otevírání kurtu a následné zakončení. Všichni se snažili o plnění nacvičených věcí. Určitě jsem měl dobrý pocit z toho jak se hráči snažili a jak byli motivováni,“ řekl Dan k průběhu soustředění.

Kromě toho ocenil i vybavení areálu a obrovské možnosti, které hráči KCTM, za podpory Kraje Vysočina a partnerů, během celého soustředění mají (profesionální trénink a sparing, wellness, posilovna, regenerace a kompenzační cvičení, ubytování a další) a dodal, že se s něčím podobným v podstatě nesetkal.

Atmosféru soustředění pak dokonale vystihl větou: „Cítil jsem se jako doma, hráči byli super!“

Děkujeme Danovi za účast a těšíme se na další budoucí spolupráci.

KCTM Daniel Filjo
KCTM Daniel Filjo a TK Sparta Praha
KCTM hraci a rodice
KCTM 2021

More To Explore

Nezařazené

Ohlédnutí za lednovými soustředěními

Hráči KCTM za sebou mají první soustředění roku 2022. Jako první do areálu Horáckého tenisového klubu Třebíč zavítali baby tenisté (z 6 různých klubů napříč