Soustředění starších žáků proběhlo pod vedením Daniela Filja, šéftrenéra TK Sparta Praha

Na prosincové soustředění KCTM starších žáků jsme si pro hráče a hráčky připravili překvapení. A to ne ledajaké. Dorazil totiž šéftrenér TK Sparta Praha, trenér českých juniorských reprezentačních týmů a bývalý kouč Kateřiny Siniakové, pan Daniel Filjo.

Celé dvoudenní soustředění probíhalo pod taktovkou Dana, který si pro hráče připravil řadu tréninkových cvičení. Kromě toho, že se zapojil do tréninků a organizace, připravil si pro hráče KCTM a rodiče z HTK Třebíč, v jehož areálu soustředění probíhalo, velmi inspirativní besedu na téma „Co obnáší spolupráce s profesionálními tenisty a jaká cesta může k profesionální dráze vést“.

Tréninky probíhaly ve vyšší intenzitě než jsou hráči zvyklý, ale i přesto se tomu všichni snažili přizpůsobit. Cvičení byla zaměřená na přesnost a délku úderů, a to vše v rychlém pohybu. Mezi cvičeními probíhalo interaktivní vysvětlení a následné vyhodnocení, dále popsání zon kurtu a odkud by se jaký úder měl hrát. Dále zony kurtu a vhodná velikost nápřahu. V odpoledním programu hráči hráli body zaměřené na otevírání kurtu a následné zakončení. Všichni se snažili o plnění nacvičených věcí. Určitě jsem měl dobrý pocit z toho jak se hráči snažili a jak byli motivováni,“ řekl Dan k průběhu soustředění.

Kromě toho ocenil i vybavení areálu a obrovské možnosti, které hráči KCTM, za podpory Kraje Vysočina a partnerů, během celého soustředění mají (profesionální trénink a sparing, wellness, posilovna, regenerace a kompenzační cvičení, ubytování a další) a dodal, že se s něčím podobným v podstatě nesetkal.

Atmosféru soustředění pak dokonale vystihl větou: „Cítil jsem se jako doma, hráči byli super!“

Děkujeme Danovi za účast a těšíme se na další budoucí spolupráci.

KCTM Daniel Filjo
KCTM Daniel Filjo a TK Sparta Praha
KCTM hraci a rodice
KCTM 2021

More To Explore